قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / افق نایین متولد شد

افق نایین متولد شد

پس از ۱۷ سال …

در سال ۱۳۷۷ از اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نایین در پاسخ به دعوت دولت اصلاحات مبنی بر توسعه ی فرهنگی درخواست مجوز مجله را از اداره ی ارشاد شهرستان نایین آغاز کردم ولی متأسفانه هرچه بیشتر کار را دنبال می کردم کمتر به نتیجه می رسیدم. عجبا چه گره کوری وجود دارد که برای نشر فرهنگ و ادب این همه موانع صورت می گیرد که اگر یکی از هزاران موانعی که در مقابل درخواست رشد فرهنگ صورت می گرفت در مقابل اعتیاد و فحشاء و فسادهای اجتماعی انجام می شد جامعه این همه دردمند نبود. در آن سال ها موهای سرم تماماً مشکی بود و هرچه جلوتر می رفتم موهای سرم سپید و سپیدتر می شد اما به لطف الهی صبر و پیگیری این خواسته بر سفیدی موهایم می چربید و سبقت می گرفت و گویی فرشته ای در گوشم می گفت : «اِصبر إِن اللهَ معَ الصابرینَ» تا اینکه بخت یاری کرد و دولتی با شعار تدبیر و امید طلوع کرد.

با خود گفتم چه خوب است این دولت را امتحان کنم تا ببینم دولتی از زمره راستگویان است یا… لذا در سال جاری از فرصت استفاده کردم و برای خیر مقدم به آقای شرکت رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نایین به آن اداره مراجعه کردم. سخن از دلمردگی فرهنگ و ادب و امنیتی شهر به میان آمد وبنده که دل نگرانی از این اوضاع داشتم از درخواست نشریه ای که پس از ۱۷ سال از درخواست آن گذشته و مجوزدریافت نداشتم سخن به میان آوردم ایشان قول پیگیری داد و طولی نکشید که مرا به سامانه رسانه برای درخواست مجدد مجوز دعوت نمود، فوراً دعوت را لبیک گفتم و در سامانه پس از بارگزاری، کد رهگیری داشتم، تا اینکه پس از طی چهارماه پیامکی از دفتر هیأت نظارت بر مطبوعات به دستم رسید که ضمن تبریک از بنده، دعوت شده بود جهت اخذ پروانه به آن هیأت مراجعه نمایم. در مدت قانونی به آن دفتر مراجعه کردم و با استقبال گرم مسؤولان معاونت مطبوعاتی و هیأت نظارت روبرو شدم و پروانه ی فعالیت مجوز مجله افق نایین را دریافت داشتم. حال لازم است از همه ی این عزیزان تشکر و قدر شناسی نمایم و به خصوص آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری و آقای علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که این بستر را برایم گشودند.

امیدوارم با این اقدام خداپسندانه، ملت را با بخشی از آداب، رسوم، اخلاق و کنشهای شهرستان نایین خصوصاً نسل جوان آشنا سازم و نظرات و اندیشه هایشان را در افق نایین منتشر کنند و در اینجا از همه ی آنها دعوت                 می نماید با نشریه ی خودشان همکاری نمایند و دیدگاه های خود را در افق بازتاب دهند و بگویند. و افق نایین قول می دهد نوشته های آنها را تا جایی که مغایر با قانون مطبوعات نباشد درج کند.

ومن الله التوفیق

مدیر مسؤول افق نایین

علی غفرانی کجانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com امداد رایانه اصفهان

تعمیر پرینتر در اصفهان hprepair.ir

نمایندگی تعمیر پرینتر canon در اصفهان hprepair.ir

شارژ کارتریج در اصفهان hprepair.ir