قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات / حرف هایی که نباید در محل کارتان بگویید

حرف هایی که نباید در محل کارتان بگویید

حرف هایی که نباید در محل کارتان بگویید
یک سری حرف ها هرگز نباید در محل کار گفته شوند؛ اگر شما افکار و عقاید غلط را با همکارتان در میان بگذاریدممکن است اثر بدی از شما به جا بگذارد :
۱- هرگز نگویید شغلتان را دوست ندارید زیرا با گفتن این جمله دیگر کسی روی شما حساب نمی کند و شما را عضو تیم حساب نمی داند و رئیس به فکر جایگزین شما می افتد
۲- هرگز درباره بی کفایتی شخص دیگری صحبت نکنید ، افراد بی کفایت همه جا هستند که نمی توانند به خوبی شما باشند ، اما این به این معنی نیست که شما آنها را دست کم بگیرید صحبت کردن در مورد آن شما را فردی غیر قابل اعتماد جلوه می دهد .
۳- از حقوق و درآمدتان احتمالا خانواده دوست دارند بدانند ولی لزومی ندارد در محل کار از آن صحبت کنید چون اثر بدی به جا می گذارد و در میان همکارانتان احساس نا امنی خواهید کرد که مبا دا این کلام به گوش رئیس برسد .
۴- مسائل شخصی و خانوادگی اسرار خصوصی شما است و بر ملا کردن آن شما را دچار مشکل می کند و باعث می شود فراد دیدشان نسبت به شما تغییر کند .
۵- در باره عقاید مذهبی و سیاسی نباید صحبت کنید زیرا اینجا محل کار است و چنانچه کسی با عقاید شما مخالف باشد دچار مشکل می شوید.
۶- پرسیدن سؤلات شخصی فضولی به نظر می رسد اگر دوست دارید از زندگی آنها بیشتر بدانید صادقانه اعتماد آن ها را جلب کنید
۷- در حین کاری که مسؤول شده اید از این جمله دوری کنید :«این کار اصلاَعادلانه نیست» همه می دانیم که همه امور در زندگی عادلانه نیست ولی گفتن این جمله در اینجا شما را فردی نابالغ نشان می دهد پس حقایق را قبول کنید و همیشه فردی سازنده قلمداد شوید.
۸- از این جمله پرهیز کنید :« همیشه کار به این روش انجام می شده » زیرا فناوری اینقدر پیشرفت دارد که در قرن حاضر به اندازه طول تاریخ بشر جهان پیشرفت کرده است، شما با گفتن این کلام خود را شخصی تنبل نشان داده اید که در مقابل پیشرفت مقاوم است اگر شما همیشه کار ها را به به یک روش انجام می داده اید بدانیدکه یقیناَ راه بهتری نیز وجود دارد.
۹- «فقط یک دقیقه وقت می گیرد» گاهی با این یک کلام تحوّلی بوجود می آید ولی اگر با بردباری نباشد باعث می شود مهارت شما ضعیف شود و نشان دهد که شما با عجله کارها را انجام می دهید.
۱۰- « سعی می کنم » سعی کردن به معنای قطعیت نیست این جمله نشان می دهد که شما برای انجام کار اعتماد به نفس ندارید.
۱۱- «این کار وظیفه من نیست » اگر رئیس تان از شما خواست کاری انجام دهید که از نظر اجتماعی موقعیت شما مناسب نیست بهترین کار آن است که آن کار را با اشتیاق انجام دهید و بعد در این مورد با رئیس صحبت کنید.
۱۲- «نمی توانم» بیان این کلمه یعنی نمی خواهم به جای آن بگویید چه کاری را که می توانید انجام دهید بگویید.
منبع : ضمیمه روزنامه ایران با تغییرات( ۲۸/۱/۹۵ )

درباره ی مدیر سایت

مجله افق نایین ( فرهنگی ، اجتماعی) صاحب امتیاز : علی غفرانی کجانی تلفن تماس: 09132230727 03146254534 آدرس: نایین- زیرزمین پاساژ گلسرخ- دفتر مجله افق نایین

مطلب پیشنهادی

معماری سنتی صالح غفراني

معماری سنتی صالح غفراني از آنجا که نایین شهری تاریخی و با قدمتی چند هزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com امداد رایانه اصفهان

تعمیر پرینتر در اصفهان hprepair.ir

نمایندگی تعمیر پرینتر canon در اصفهان hprepair.ir

شارژ کارتریج در اصفهان hprepair.ir