قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / قرآن و نهج البلاغه / إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

به نام خداوند جان و خرد

 

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

به حقیقت مؤمنان همه برادر یکدیگرند، پس همیشه بین برادران خود صلح دهید و خدا ترس و پرهیزکار باشید، باشد که مورد رحمت الهی قرار گیرید.

حجرات: ۱۰

خداى سبحان ، كتابى هدايت كننده نازل كرد و در آن نيكيها و بديها را بيان فرمود. پس به راه نيكى رويد تا هدايت شويد و از بدى اعراض كنيد تا به راه راست افتيد.

بر شما باد به واجبات. آنها را براى خداى به جاى آريد تا شما را به بهشت بَرَد. خداوند چيزهايى را كه ناشناخته نيست، بر شما حرام كرده ( و چيزهايى را كه در آنها عيبى نيست بر شما حلال نموده.) و حرمت مسلمان را از هر حرمتى برتر داشته و حقوق مسلمانان را به اخلاص و يكتاپرستى پيوند داده. پس مسلمان كسى است كه مسلمانان از دست و زبان او در امان باشند، مگر پاى حق در ميان باشد كه گزند بر مسلمان جز در موردى كه واجب باشد روا نيست. سبقت گيريد به واقعه‌یی كه همگان را در برگيرد و يك يك شما را از آن چاره نيست، يعنى مرگ. مردم پيش روى شمايند، و به عيان مرگشان را مى‌بينيد و مرگ از قفايتان شما را مى‌خواند. سبكبار شويد تا برسيد. آنان كه پيشتر رفته‌اند، در انتظار از پس آمدگانند. از خدا بترسيد، در حق بندگانش و بلادش، زيرا شما مسؤول هستيد حتى در برابر زمينها و ستوران. خدا را فرمان بريد و سر از فرمان او برمتابيد. خير را هر جاى، كه ديديد، برگيريد و شر را هر جاى، كه ديديد، از آن اعراض كنيد.

خطبه ۱۶۷ نهج البلاغه

 

 

درباره ی مدیر سایت

مجله افق نایین ( فرهنگی ، اجتماعی) صاحب امتیاز : علی غفرانی کجانی تلفن تماس: 09132230727 03146254534 آدرس: نایین- زیرزمین پاساژ گلسرخ- دفتر مجله افق نایین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com امداد رایانه اصفهان

تعمیر پرینتر در اصفهان hprepair.ir

نمایندگی تعمیر پرینتر canon در اصفهان hprepair.ir

شارژ کارتریج در اصفهان hprepair.ir