قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / سر دبیر / شاهکار خاتمی در دعوت مردم به راهپیمایی ٢٢ بهمن

شاهکار خاتمی در دعوت مردم به راهپیمایی ٢٢ بهمن

علی نظری سردبیر مجله پایتخت کهن

شاهکار خاتمی در دعوت مردم به راهپیمایی ٢٢ بهمن

رئیس دولت اصلاحات، معتقد به همبستگی تمام نیروها در مسیر منافع ملی و رفع تهدیدهای خارجی است و هم چنین باور دارد که همه گروه های سیاسی معتقد به قانون اساسی، باید عزم خویش را جزم کنند تا به یمن وحدت ملی، تقابل همه وطن پرستان در مواجهه با تهدیدهای خارجی را شاهد باشیم.

شاهکار خاتمی در دعوت مردم به راهپیمایی ٢٢ بهمنطی هفته گذشته زمزمه هایی از سوی طیف هایی از عناصر تندرو، مبنی بر عدم شرکت مردم در راهپیمایی بیست دوم بهمن امسال به گوش می رسید.این حرف ها و حدیث ها در فضای مجازی این گونه تعبیر شد که انگار نیروهای تحول خواه و دموکراسی طلب، در بوق تحریم راهپیمایی سالگرد انقلاب می دمند!

هرچند که بسیاری از هموطنان ممکن است برخی از سیاست های حاکمیت را نپسندند، اما این تعارض دیدگاه ها، هرگز نباید باعث شکاف در اراده عمومی جامعه گردد. گروه های سیاسی مرجع و اشخاص حقیقی تاثیر گذار، نه تنها هم نوا با جریان معاند ضد انقلاب نیستند؛ بلکه در تقویت ظرفیت های وحدت بخش کشور در راستای منافع ملی تلاش خواهند کرد.

آنچه که سیاستمدار هوشمندی چون سید محمد خاتمی بدنبال آن است، حصول وفاق ملی و همگرایی آحاد ملت ایران است.

رئیس دولت اصلاحات با هوشمندی منحصر به فرد، درپی استحکام بخشی مناسبات و روابط اصلاح طلبان با مقام معظم رهبری است.

در عصر پسا هاشمی، ضرورت همدلی و همراهی اصلاح طلبان با رهبری، یک راهبرد کلیدی برای  خنثی کردن مکر و نیرنگ دلواپسان است؛ تا ایشان نتوانند از شکاف رهبری و اصلاح طلبان به نفع امیال جناحی خویش استفاده نمایند.

راهپیمایی ٢٢ بهمن٩۵، فرصت گرانقدری است که در یک حرکت هوشیارانه ملی و زیر چتر رهبری، به مرحله آشتی ملی نزدیک تر شد.نه اینکه به شعارها و رفتارهای ساختار شکنانه متوسل شد!!

 

خاتمی در فرازی از سخنانش در جمع ایثارگران  کشور تصریح کرد که راهپیمایی ٢٢ بهمن امسال، بهترین موقعیت برای رسیدن به آشتی ملی است.

رئیس دولت اصلاحات، معتقد به همبستگی تمام نیروها در مسیر منافع ملی و رفع تهدیدهای خارجی است و هم چنین باور دارد که همه گروه های سیاسی معتقد به قانون اساسی، باید عزم خویش را جزم کنند تا به یمن وحدت ملی، تقابل همه وطن پرستان در مواجهه با تهدیدهای خارجی را شاهد باشیم.

اوج هوشمندی خاتمی در خنثی ساختن برخوردهای مغرضانه برخی نیروهای احساسی و کم خرد داخلی بود که با فراخوان های دشمن شاد کن، سعی نمودند از شرکت گسترده مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن جلو گیری نمایند.

سخنان تاریخی  خاتمی در نوزدهم بهمن نود وپنج، به مذاق سه جبهه (دشمنان خارجی،نیروهای افراطی به ظاهر اصلاح طلب و افراطیون دلواپس)خوش نیامد.

این دومین بارى است که طى یک ماه گذشته، خاتمی به عنوان سکاندار جبهه اصلاحات، در قواره یک چهره فراجناحی، به دنبال آشتی ملی است.

پختگی خاتمی و مواضع سنجیده این سیاستمدار روحانی، می تواند اعتدال گرایان و حامیان دولت را به آینده ای روشن در غیاب آیت ا…هاشمی، امیدوار گرداند.

هرچند که برخی از تندروهای معلوم الحال، خاتمی را متهم به سازشکاری می کنند و این کمال گرایی در رفتار رئیس دولت اصلاحات را بر نمی تابند!

اما مهم، رضایتمندی افکار عمومی است؛ که در سایه ى درخواست آحاد جامعه از سید محمدخاتمی برای جانشینی آیت ا..هاشمی در اردوگاه اعتدالگرایان، نمایان مى شود.

وحدت طلبی خاتمی درغیاب مرحوم هاشمی، نماد اعتدال و عقلانیت جریان اصلاح طلبی است که باعث می گردد پروژه رادیکالیزه کردن فضای سیاسی کشور توسط افراطیون راه به جایی نبرد.

شاهکار ستودنی سید محمد خاتمی، همان تداوم سیاست نورمالیزه کردن مرحوم آیت ا…هاشمی رفسنجانی است.

کلمات کلیدی :

درباره ی مدیر سایت

مجله افق نایین ( فرهنگی ، اجتماعی) صاحب امتیاز : علی غفرانی کجانی تلفن تماس: 09132230727 03146254534 آدرس: نایین- زیرزمین پاساژ گلسرخ- دفتر مجله افق نایین

مطلب پیشنهادی

سخن نخستين

سخن نخستين جنبش اول که قلم برگرفت حرف نخستين ز سخن برگرفت پرده خلوت چو …

یک دیدگاه

  1. دمش گرم و سرش خوش باد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com امداد رایانه اصفهان

تعمیر پرینتر در اصفهان hprepair.ir

نمایندگی تعمیر پرینتر canon در اصفهان hprepair.ir

شارژ کارتریج در اصفهان hprepair.ir