قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مقالات / پیوند خاتمی با رهبری،اقدامی استراتژیک -یادداشت های علی نظری:

پیوند خاتمی با رهبری،اقدامی استراتژیک -یادداشت های علی نظری:

یادداشت های علی نظری:
پیوند خاتمی با رهبری،اقدامی استراتژیک

سید محمد خاتمی روز سه شنبه ۲۸ دی ۹۵ در نشت ماهیانه بنیاد باران سخنان تاریخی و سرنوشت‌سازی را در جمع اعضای این بنیاد ایراد نمود.
فرزند معنوی امام راحل ابتداء در تحلیل کوتاهی به وضعیت «ایران پسا هاشمی» اشاره کرد و سپس در تمجید از رهبری هوشمندانه آیت‌الله خامنه‌ای تأکید داشتند: همه جریانات سیاسی کشور بایستی در ذیل رهبری حرکت نمایند و اطاعت و همدلی از رهبری را بعنوان راهبرد استراتژیک مورد تأکید مجدد قرار دارند.
اینک که هاشمی رفته است، چشم همه اهالی اردوگاه اعتدالیون به چهره‌های شاخصی چون خاتمی، روحانی و ناطق نورکی دوخته شده است.
نزدیکی هر چه بیشتر اصلاح طلبان به رهبری باعث می‌گردد که کاسبان فتنه در دامن زدن به گسست بین رهبر و اصلاح طلبان ناکام بمانند.
از ۸۸ به بعد برخی از مهره گردانان جریان افراطی بر ایجاد شکاف اصلاح طلبان با مقام معظم رهبری تلاش‌های وافری انجام دادند که متأسفانه در این پروژه به توفیقاتی هم دست یافتند.
مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی علیرغم همه جفاهائی که دید امّا با هوشمندی لحظه‌ای از رهبری جدا نشد و هر چه دلواپسان افراطی بیشتر پیشروی کردند شدیدترین جملات را متوجه وی نمودند، باز هم هاشمی راهبرد اصلی خویش را در نزدیکی و اطاعت از رهبری یافت و در کنار رهبری ماند.
اینکه که قافله مرگ «آیت الله مردم» را همراه خود برده است، این وظیفه خطیر در جریان اعتدالی بعهده یک سید و دو شیخ است.
آقایان روحانی وناطق بعد از ارتحال مرحوم هاشمی رفسنجانی با تأکید مؤکد بر اطاعت و همراهی از رهبری بویژه در دوران بعد از هاشمی این اطمینان خاطر را در بین حامیان دولت رقم زدند مسیر اعتدالی دولت یازدهم که برخواست مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ طراحی شده است با تضمین عنایت رهبری معظم می‌تواند تداوم یابد.
سید محمد خاتمی تأثیرگذارترین چهره اردوگاه اعتدالی در جلسه سه شنبه اولین زمستان امسال بنیاد باران بار دیگر با تصریح این نکته که برای پیشبرد اهداف متعالی نظام بهترین تکیه گاه ما شخص مقام معظم رهبری است، راه را بر افراطیون بست. این موضع تاریخ‌ساز سید محمد خاتمی می‌تواند افق آینده ایران بعد از هاشمی را در مناسبات سیاست داخلی روشن و امیدوار کننده تر نماید.
البته در اینجا با نگاهی انتقادی به نحوه پوشش این خبرند سایت‌های اصلاح‌طلب که متن سخنان رئیس دولت اصلاحات در بنیاد باران را منتشر کردند، باید عرض نمایم که بخش مهم سخنان خاتمی در همدلی و اتحاد با مقام معظم رهبری در خروجی این رسانه‌ها دیده نشد! این‌گونه اشتباهات می‌تواند آب به آسیاب افراطیون بریزد و پروژه شکاف بین رهبری و اصلاح طلبان را عملی نماید!
هوشیاری ستودنی و استراتژی درست خاتمی در همراهی با رهبری، حلقه مفقوده‌ای است که جریان اصلاح‌طلب بخاطر آن لطمات و خسارت‌های هنگفتی را در ۷ سال گذشته تجربه کرده است. اعتدال و عقلانیت حکم می‌کند که ما موضع دیروز هاشمی و گفتار امروز خاتمی در برابر رهبری را بعنوان چراغ راه برگزینیم تا جریان افراطی و خشونت‌گرا نتواند با ایجاد فضای رادیکالی «اصلاحات هراسی» بین اصلاح‌طلبان در رهبری نظام شکاف ایجادنماید.
در پی سخنان مهم خاتمی در این نشت، ملت هوشمند ما که در جریان تشییع جنازه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت همایشی خردگرا و قدرشناسانه را ترتیب داد، از هوشیاری سید محبوب در موقعیت کنونی خرسند شد. ضمن اینکه روح بزرگ آیت‌الله هاشمی که همیشه دغدغه سعادت مردم ایران را داشت از این اقدام خاتمی راضی است.
نباید فراموش کرد که ما بعد از گذر از وقایع تلخ ۸۸ در هر نقطه‌ای مانند ۲۴ خرداد ۹۲، ۲۷ دی ۹۴ (روز توافق برجام) ۷ اسفند ۹۴ اگر به توفیقاتی دست یافتیم با حمایت مقام معظم رهبری بوده است و از این پس هم مانند گذشته نیاز داریم که معظم له مانند موارد گذشته حامی خواست ملی جامعه ما باشد.
به سید محبوب، بخاطر این هوشیاری در سیاست ورزی و اتحاد با رهبری دست مریزاد می‌گوئیم و امیدواریم که مثلث اعتدالی «ناطق – خاتمی و روحانی» همان تأثیرگذاری خردمندانه مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مقاطع سرنوشت ساز تاریخی را در مناسبات سیاسی آینده شاهد باشند.
این حرکت حساب شده خاتمی مسحکم نمودن پیوند با رهبری از حمایت روحانی و ناطق بهره مند گردد تا منجر به آشتی ملی و در نهایت به آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر بیانجامد.

علی نظری سردبیر مجله پایتخت کهن

درباره ی مدیر سایت

مجله افق نایین ( فرهنگی ، اجتماعی) صاحب امتیاز : علی غفرانی کجانی تلفن تماس: 09132230727 03146254534 آدرس: نایین- زیرزمین پاساژ گلسرخ- دفتر مجله افق نایین

مطلب پیشنهادی

معماری سنتی صالح غفراني

معماری سنتی صالح غفراني از آنجا که نایین شهری تاریخی و با قدمتی چند هزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com امداد رایانه اصفهان

تعمیر پرینتر در اصفهان hprepair.ir

نمایندگی تعمیر پرینتر canon در اصفهان hprepair.ir

شارژ کارتریج در اصفهان hprepair.ir